Splog a Flog?

Ale o co chodzi? Chodzi o rozróżnienie między splogami, a flogami.
Slog to blog stworzony przez robota internetowego. Starają się w ten sposób pozycjonować (polepszać Google Page Rank). Trudno się takie blogi czyta, bo zwykle mają wpisy pełne bezseonsownych słów pełnych linków lub mają teksty skopiowane mechanicznie z innych stron i blogów. Innym przykładem tego typu praktyk są wpisy na forach i w komentarzach. Jedynym zabezpieczeniem są odpowiednie mechanizmy – w komentarzach blokowanie linków, na forach uniemożliwianie pisania przez gości, zarówno w komantarzach jak i na forach są też znane wszystkim okienka z prośbą o przepisanie cyferek lub literek, a nawet słów. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ podobny mechanizm w zeszłym roku stosowało BMW co skończyło się dla niego wyrzuceniem z mechanizmu wyszukiwania Google (i samej wyszukiwarki) na kilka miesięcy.

Flog to blog pisany przez człowieka. Ma na celu zwykle reklamowanie produkty, usługi lub firmy, poprawianie wizerunku lub komunikację z klientami. Ale oczywiście nie ma ani słowa o tym kto jak i dlaczego. Przede wszystkim pełna konspiracja. Podszywanie się pod zwykłych internautów gwarantuje sukces. Dopóki ktoś nie odkryje naszego „chytrego” planu. Oczywiście nie wyklucza to pozycjonowania, ale treści są całkiem sensowne.. W końcu to ma być reklama!

Reklamy

4 Komentarze Dodaj własny

  1. Nie znałem tych terminów, choć niestety często trafiam w necie na te całe slogi. Wydaje mi się to nie fair w stosunku do internauty szukającego dobrych treści a trafiającego na bezsensowne wpisy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s