Plagiat i Nasza – klasa w tle

dnia

Zaczęło się od nagonki na Naszą – klasę. Coraz więcej portali, bloggerów i gazet zaczyna dostrzegać niebiezpieczeństwo czychające w zasobach informacyjnych nk.

Potem nadszedł wpis na blogu netto Marcina Jagodzińskiego. Wpis „Mega FUD” opisuje działania czarnego PR oraz tego jak wykorzystuje go GW do walki z nk. Główną tezą jest to, że GW manipuluje faktami tak, żeby przedstawić portal nk w złym świetle. Dla przykładu podawane są sytuacje wykorzystania danych osobowych. Ale w ilu innych portalach również je podajemy? Czasem nawet bardziej szczegółowo? Poza tym nadal nie wiem jak ktoś może okraść moje konto bankowe na podstawie imienia, nazwiska, numer gg, skype, czy szkoły do której uczęszczałam. Nie mniej akcja terroryzowania użyszkodników nk trwa.

Nie mniej nie zapominajmy, że o ile GL ma zdecydowanie mniej użyszkodników są to w więkości ludzie obyci z internetem poszukujący kontaktów biznesowych. Ich świadomość dotycząca udostępniania danych jest zupełnie inna niż tych z nk, którzy często zupełnie internecie pojęcia nie mają.
Poza tym należy wybaczyć GW promowanie się hasłem nasza klasa, które jest zabójczo popularne.

Nie mniej są podejrzenia, że to wszystko jest tylko ukrywaniem próby reklamy nk na łamach gw 🙂

Kończąc wątek artykułu Marcina on również nie jest obiektywny 🙂

oczywiście, jak każda służba, giodo będzie chciało się wykazać.

i tak dalej..

Przechodząc do sedna:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article109680/Wojna_Wyborczej_z_Nasza_klasa_.html
http://netto.blox.pl/2008/01/bez-komentarza.html
http://netto.blox.pl/2008/01/dziennik-zrzyna.html
http://www.webstop.pl/2008/01/17/zawlaszczanie-tresci-marcin-jagodzinski-wkurzyl-sie-na-dziennikpl/

Co ciekawe.. pod hasłem w Google: Dziennik + plagiat znajdziemy artykuły o przypuszczalnym plagiacie portalu Dziennika.pl, natomiast dotrzeć do artykułów o tym plagiacie ciężko.. czyżby jednak nie plagiat? Ale nie było danych skąd pobrano cytaty. A może nie warto dokopytwać Dziennikowi? Lepiej robić nagonkę na prywatne osoby, które nic nie zrobią niż koncernowi, który może więcej?

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. WiCiU pisze:

    nasza-klasa.pl … idea dobra, ale nic poza tym, ponieważ ludzie nie potrafią korzystać z tego uczciwie. Moim zdaniem warto zrobić sobie tam profil… zebrać dawnych znajomych, i usuną konto :]
    Serwis coraz bardziej sie komercjalizuje… a przy takiej ilości wizyt, zamieszczone same reklamy google, przynoszą ogromne zyski! nie mówiąc o reklamach dedykowanych, którym to n-k sprzedaje pixele. Ludzie nie potrafią docenić, a administratorzy preliczyli się i nie chca inwestować w sprzęt. Pomysł dobry, wykonanie gorsze. Tak jak pisałem wyżej. Zebrać znajomych i log out.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s