Będzie nas więcej

dnia

30 listopada UKE oddalił prostesty w sprawie przetargu na częstotliwości GSM 1800. Oznacza to, że jesteśmy krok bliżej do startu nowych operatorów. Operatora z prawdziwego zdarzenia, który ma zamiar wybudować własną infrastrukturę. Podreślam, że zamierza.

Dlaczego i kto sie odwołał? We wrześniu Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił przetarg na tę częstotliwość. Wygrała go spółka Center Net (zależna od NFI Midas). Chce działać m.in. pod marką Extreme Mobile. Drugim wygranym jest spółka działająca pod marką Mobyland. Zaprotestował Centertel (operator Orange) oraz PTK (Era). Zarzuciły naruszenie prawa podczas przetargu i złożyły wniosek o unieważnienie wyniku. Powodem miała być dyskryminacja działających operatorów. Musieli oni zapłącić stokrotnie wyższą opłatę licencyjną niż nowi chętni.

Nowy operator chce zdobyć w ciągu pięciu lat ponad dwa i pół miliona klientów. Leszek Siwek, prezes CenterNet, twierdzi, że w ciągu 2-3 lat wybudują infrastrukturę „niezbędną do świadczenia usług w obszarach strategicznych dla firmy”. Wcześniej, jak Play, będzie korzystał z infrastruktury innego operatora. W przeciwieństwie jednak do 4 operatora, Extreme Mobile będzie stawiało na GSM, a nie 3G.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s