Dzienniki motocyklowe

dnia

Film obyczajowy oparty na wspomnieniach Ernesto Guevary, znanego jako „Che”. Nominowany do Oskara najpopularniejszy film latynoamerykański ostatnich lat.

Dwóch przyjaciół z Buenos Aires- Ernesto i Alberto Grando wyruszają w podróż życia przez Amerykę Południową. W ciągu kilku miesięcy chcą przebyć 13000 km na motorze. Są ciekawi świata, szukają nadziei i liczą na gorące podrywy.

Ernesto (Gael Garcia Bernal) ma dziewczynę w sąsiednim mieście. Zanim wyrusza w podróż żegna się z nią. Ale czy to prawdziwa miłość i czy przetrwa taką próbę czasu?

Alberto (Rodrigo de la Serna) jest troszkę ekscentrycznym biochemikiem. Szuka panienek do poderwania i chce się dobrze bawić. Ale czy to możliwe?

W czasie ich podróży sprzęty wiele razy będą ich zawodzić, ale nigdy ludzie. Będą zdesperowani, głodni, brudni i spragnieni. Od czego ma się bajer? Przemierzą pustynie, góry, rzeki, poznają wiele wspaniałych ludzi, przeżyją chwile wspaniałe i dramatyczne. Będzie wiele kobiet, ale tylko przelotne spotkania.

Poznaj historię wielkiej podróży. Polecam wszystkim, których ciekawi życie wielkiego Che (wyjaśnia się też geneza tego przezwiska), lubią motyw wędrówki, albo chcą zobaczyć interesujące widoki Ameryki Południowej.

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s